Lucie​ Bezděková Lauermanová: Smích a radost, jak je neznáte

O lektorce

Jsem člověk :) s rukama a srdcem v Zemi, vedle toho maminka dvou synů. Hlavní náplní mé činnosti je práce se smíchem a radostí (oba významy platí). Mimo to připravuji a lektoruji vzdělávací a rozvojové semináře pro učitele, zejména základních škol. Vytvářím metodické materiály ke klíčovým kompetencím, připravuji programy pro děti a mládež zaměřené na zdravý životní styl a seberozvoj. Pořádám instruktorské kurzy jógy smíchu. 

V rámci smíchu: Učitelka jógy smíchu v ČR - kurz v Indii s Madanem Katariou (zakladatelem jógy smíchu); Členka mezinárodní sítě učitelů jógy smíchu Laughter Yoga International; Studentka doktorského studia - téma disertace: Jóga smíchu seniorů

O workshopu

Náplní času, který společně strávíme, bude zčásti povídání o smíchu a radosti. Budeme hledat (snad i nalezneme) odpovědi na následující otázky.

  • V čem spočívá síla smíchu?
  • Co o něm víme?
  • Lze pracovat se smíchem a radostí jako s nástroji seberozvoje a uvolnění?
  • Jak použít smích ve svůj prospěch? Pro sebe sama a ve výuce?
  • Smích jako wellness těla i duše, radost jako volba.

Nejen z teorie a povídání je však člověk živ. Proto se připravte zejména na praktický workshop, při kterém si na vlastní bránící vyzkoušíte sílu smíchu. Dozvíte se konkrétní tipy, jak využít smích pro sebe sama a ve výuce. Vše budu pružně přizpůsobovat tomu, co Vás bude zajímat, co budete právě Vy potřebovat.

Doporučení: výhodou je pohodlné oblečení