Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Knihosaurus navštívil kolonádu v Libverdě. Že jste o něm neslyšeli? Chyba!!! Knihosaurus totiž letos přinesl do 8 tříd mateřských a základních škol koš plný knih... a možná, že se v některých dalších třídách objeví příští rok znovu!

V sobotu 26. 6. odpoledne zveme všechny knihomoly do Lázní Libverda! Čeká vás výstava obrázků a čtenářských vizitek dětí ze škol po celém Frýdlantsku a od 14 h také doprovodný program.

Pravidelná dávka zaručeně čerstvých a zaručeně ověřených zpráv a informací. Žádné výmysly aktivistických novinářů. Je tady květnové vydání Čtení ke kafíčku. Co je Předukdoch, co žere Knihosaurus a kudy do Rodasu? Ve sborovnách již v tištěné podobě!

Zveme všechny vyučující 1. stupně na online setkání pracovní skupiny pro matematickou gramotnost, tentokrát na téma: Jak při matematice nesedět na zadku.

ZŠ a MŠ Raspenava hledá učitele/ku s aprobací ČJ na částečný úvazek. Nástup koncem srpna 2021.

Frýdlantsko - 10. května 2021 - Ani náročný školní rok 2020/21 v době covidové pandemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Frýdlantska, aby přestali zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století. Díky žákovským a studentským reportážím z projektu Příběhy našich sousedů se tak už...

Zveme všechny pedagogy na webinář "Kyberšikana a jiné nástrahy virtuálního světa", který pořádá MAP Frýdlantsko ve spolupráci s Agenturou pro sociální rozvoj. Ve čtvrtek 3. června od 13 do 16 hodin budete mít příležitost se blíže seznámit s fenoménem dnešní doby. Lektor Mgr. Petr Šmíd objasní, co všechno kyberšikana je, včetně všech...

Každý rok na Frýdlantsku nedokončí základní vzdělání cca 14% žáků. Můžeme tuhle statistiku změnit? Pojďte to s námi zkusit vymyslet! Máme radost, že se nám postupně daří téma řešit na úrovni kraje a ve spolupráci s různými institucemi. Teď by nám velice pomohlo, kdybyste se s námi podělili o konkrétní zkušenosti z praxe. Co u Vás funguje a...

Zveme vás na další setkání pracovní skupiny "Kde na to vezmeme" s administrátorem projektů Lukášem Janků z Novoborska. Termín setkání je 31. 3. 2021 od 14:30 h online.
Seznámíme se s podmínkami dotačních titulů, ze kterých je možné vylepšovat infrastrukturu ZŠ a MŠ, ale také sportovní infrastrukturu.