Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Nejjednodušší odpověď na tuto otázku je, že vyčnívá. Ne protože je vyšší než ostatní, ale protože se projevuje jinak, někdy třeba jen trochu. Většinou má jiné zájmy, někdy také jinou slovní zásobu, jiné vyjadřovací schopnosti, jiné uvažování, jiné chování. Někdy to okolí vnímá pozitivně, ale často také negativně.

Od září se schází skupina čtyř učitelek z různých škol na Frýdlantsku a společně s Lenkou Kubíkovou (lektorkou Střediska ekologické výchovy STŘEVLiK) plánují, jak atraktivně zapojit témata environmentální výchovy do běžné výuky. Pro tento školní rok se zaměřily na zodpovědné zacházení s potravinami a na každé zapojené škole uspořádaly již dva...

Projekty tzv. MAP - tedy Místního Akčního Plánování mají svou setkávací/plánovací část a potom realizační/implementační část. Tedy řečeno lidsky: jednak se scházíme, abychom zjistili, co na Frýdlantsku v oblasti vzdělávání zlepšit, jednak děláme konkrétní vzdělávací aktivity, které přispívají ke kvalitnějšímu vzdělávání v regionu.

Spouštíme registraci na letošní výroční setkání všech učitelů a fanoušků škol a vzdělávání. Sejdeme se 6. 4. 2024 v Klášteře Hejnice od 9 do 15 hodin.

HERNAJS je festival her, který pořádáme ve spolupráci se školami Frýdlantska. V sobotu 17. 2. 2024, od 14 do 17 hod, v budově ZŠ Husova ve Frýdlantu si můžete vyzkoušet desítky her včetně "dračáku", zahrát si air hockey, vyzkoušet si boulderingovou stěnu, sestavit si robota a získat malou odměnu.

"Chtěla bych se stát vojačkou." "Chtěl bych se učit korejsky". "Chtěl bych se určitě přestěhovat." "Chtěla bych pracovat na zahrádce, kterou nemám, protože bydlím v paneláku." "Chtěl bych mít svoji garáž s autama." V průběhu roku 2023 jsme uspořádali velkou online anketu pro mladé lidi na Frýdlantsku. Zajímalo nás, jak tráví volný čas a co by si...