Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Účelem tohoto článku je přiblížit, co konkrétně se skrývá pod těžko vyslovitelným názvem Feuersteinovo instrumentální obohacování (dále jen FIE), který již čtvrtým rokem realizujeme na některých školách ve Frýdlantském výběžku a jak spojování teček mění mozkové struktury.

Informační setkání s koordinátorkou projektu Příběhy našich sousedů (https://www.pribehynasichsousedu.cz/) paní Tůmovou. Setkání se bude konat ve čtvrtek 19.3.2020 od 15 hodin v MAS Frýdlantsko (ČSA 413, 464 01 FRÝDLANT, NAPROTI RESTAURACI NA KAMENU).

V pondělí 10.2. od 14 hodin v ZŠ Purkyňova, ve třídě 9.D. se setkáme s paní ředitelkou školy ve Velkých Hamrech Ing. Zdeňkou Juklovou. Budeme sdílet praktické zkušenosti týkající se inkluzivních opatření: jak se daří spolupráce učitelů s asistenty, s rodiči, hodnocení žáků apod.

Na listopadovém setkání pracovní skupiny Rodina Děti mládež jsme se bavili o práci s dětmi s PAS. Centrum LIRA zve na březnové semináře pro pedagogy a asistenty pedagoga, které budou probíhat v Liberci. Součástí seminářů bude i ukázka pomůcek.