Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Na duben chystáme další setkání pracovníků sociálních služeb a zaměstnanců škol (Pracovní skupina Rodina, děti, mládež), jehož cílem je ujasnit si, jak postupovat v konkrétních případech, kdy dochází k nestandardním jednáním s dětmi a žáky.

Další pracovní skupina Rovné příležitosti na školách....aneb setkávání pracovníků školských poradenských pracovišť proběhne 28. 3. 2019 ve Středisku výchovné péče Frýdlant, jedním z témat bude řešení problému pomocí Bálintovské skupiny, více informací: https://www.mapfrydlantsko.cz/ps-rovne-prilezitosti-na-skolach/

Centrum pro podporu rodiny a dítěte LIRA Vás zve na seminář určený pro všechny, kteří pracují s dětmi s poruchou autistického spektra a chtějí se dozvědět více informací o metodách práce, pochopit
těžkou životní situaci rodiny. Seminář proběhne 13.5. v Liberci, přihlášky do 29.3. více informací

Právnická osoba: Základní škola a mateřská škola, Dětřichov, okres Liberec, příspěvková organizace
Kontaktní údaje: Mgr. David Kolačný, tel. 482 317 045, email: d.kolacny@skoladetrichov.cz
Pracovní pozice asistent pedagoga, úvazek 0,5
Specializace: předpoklady podle z. č. 563/2004 Sb.
Termín nástupu: ihned

Víte že, aby se stal žáček čtenářem, potřebuje "pročíst" minimálně 300 hodin? A aby se stal spokojeným a nadšeným čtenářem, je potřeba strávit čtením dokonce 1000 hodin? Jak dětem tento čas zpříjemnit, jak je motivovat?

Součástí projektu místního akčního plánu je také zjišťování nákladovosti vzdělávání. V uplynulých měsících jsme se ptali škol a školek na to, jaké věci musí rodiče dětem zajistit do školy a do školky a počítali jsme, kolik to stojí peněz.