Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Žáci ZŠ Kunratice si na jaře 2019 vydali poznávat tajemství Liberecké knihovny. Sešli jsme se s paní, která má na starosti dětskou sekci. Vysvětlila nám, jak jsou knížky v knihovně uspořádány, co všechno a za jakých podmínek se dá v knihovně vypůjčit. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavých věcí o knihách a knihovně a zúčastnili jsme se zábavného...

Na základě zájmu škol a pedagogů jsme domluvili konání kurzu kritického myšlení pro pedagogy ZŠ v rozsahu 16 hod. Kurz je akreditovaný v režimu DVPP a je uznatelný do šablon (název: Rozvíjení čtenářské gramotnosti ve škole - minimální kurz).

Většina z nás žije v představě, že když absolvuje na základce svých povinných 9 let (povinnou školní docházku), má vyhráno. A tak když propadnete, odejdete ze základky spokojeně ze 7. nebo 8. třídy nemáte vlastně základku dokončenou. Dokončené základní vzdělání totiž znamená, že máte v ruce vysvědčení z 9.třídy a není na něm žádná pětka. Myslíte,...

Na posledním setkání pracovní skupiny financování v letošním školním roce, která se sešla 15. 5. 2019 v MAS Frýdlantsko se tentokráte sešli ředitelé, ředitelky a paní účetní z frýdlantských škol. Společně jsme, za účasti paní účetní ze ZŠ v Novém Boru sdíleli zkušenosti s realizací investičních projektů na školách.

Ve čtvrtek 9. května odpoledne nás ve Frýdlantské ZŠ navštívila paní zástupkyně Zuzana Benešová a speciální pedagožka Radomíra Marbachová z Liberecké ZŠ U Soudu. Kolem dvaceti účastníků z řad učitelů, ředitelů, speciálních pedagogů i asistentů pedagoga společně diskutovalo o postupech a metodách spojených s inkluzivním vzděláváním.

MŠ Nové Město pod Smrkem se již podruhé účastní projektu "Medové snídaně". Tento projekt vyhlašuje Ministerstvo zemědělství a v letošním roce se ho může zúčastnit na 150 mateřských a základních škol z celé ČR.