Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Většina z nás žije v představě, že když absolvuje na základce svých povinných 9 let (povinnou školní docházku), má vyhráno. A tak když propadnete, odejdete ze základky spokojeně ze 7. nebo 8. třídy nemáte vlastně základku dokončenou. Dokončené základní vzdělání totiž znamená, že máte v ruce vysvědčení z 9.třídy a není na něm žádná pětka. Myslíte,...

Na posledním setkání pracovní skupiny financování v letošním školním roce, která se sešla 15. 5. 2019 v MAS Frýdlantsko se tentokráte sešli ředitelé, ředitelky a paní účetní z frýdlantských škol. Společně jsme, za účasti paní účetní ze ZŠ v Novém Boru sdíleli zkušenosti s realizací investičních projektů na školách.

Ve čtvrtek 9. května odpoledne nás ve Frýdlantské ZŠ navštívila paní zástupkyně Zuzana Benešová a speciální pedagožka Radomíra Marbachová z Liberecké ZŠ U Soudu. Kolem dvaceti účastníků z řad učitelů, ředitelů, speciálních pedagogů i asistentů pedagoga společně diskutovalo o postupech a metodách spojených s inkluzivním vzděláváním.

MŠ Nové Město pod Smrkem se již podruhé účastní projektu "Medové snídaně". Tento projekt vyhlašuje Ministerstvo zemědělství a v letošním roce se ho může zúčastnit na 150 mateřských a základních škol z celé ČR.

Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Frýdlant, okres Liberec, příspěvková organizace, hledá nového kolegu/kolegyni na pracovní pozici

V zimě jsme, za velké spolupráce styčných důstojníků na školách na Frýdlantsku (děkujeme), prováděli průzkum v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti.
Nyní Vám nabízíme výsledky a to zejména odkazy tipy do výuky, které na Frýdlantsku využíváte.

Střední škola hospodářská a lesnická škola je největší střední školou ve Frýdlantském výběžku. Má bohaté zázemí a nabízí své prostory a kapacity k využití i pro základní školy.

Na třetím ročníku regionální konference ve vzdělávání s tématem "Chce to klid" se v průběhu dne na 4 workshopech vystřídalo na 80 účastníků. Workshopy se zaměřovaly na osobnostní rozvoj a prevenci vyhoření. Na vlastní kůži si účastníci mohli vyzkoušet Snoezelen koutek, který je například v Anglii součástí mnoha škol a slouží pro podporu pozornosti...