Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Frýdlantsko je těžký kraj. Na relativně velkém prostoru nás žije 24,7 tisíc a jsme roztroušeni po 18 obcích. Máme tu 3 střední školy (1 106 žáků), 15 základních škol (2 276 žáků) a 14 mateřských škol (805 dětí). Naše děti učí 296 učitelů v mateřských (78) a základních školách (218) a pomáhá jim přibližně 100 asistentů pedagoga.

Také ve školním roce 2023/2024 se chystá Knihosaurus obohatit třídní knihovničky a zjistit, jaké čtivo dětem prospívá. Zájemci se mohou přihlásit vyplněním krátkého formuláře níže (nejpozději do 30. 10. 2023). Obsloužit zvládne ale nanejvýš 20 tříd. Při vyšším zájmu budeme (neradi) vybírat či losovat.

Rádi bychom Vám nabídli podporu v zavádění digitální gramotnosti v mateřských školách a na prvním stupni ZŠ ve spolupráci s Malou technickou univerzitou.

Dílny čtení

29.08.2023

"Paní učitelko, bude dneska dílna čtení?" Jasně! Dílny čtení se vrací! Po roční přestávce je tu opět dlouhodobý program podpory pro učitele na 1. i 2. stupni, kteří mají chuť zařadit ve své třídě dílny čtení do pravidelného rozvrhu.

Ve spolupráci se STŘEVLIKem připravujeme pro školní rok 2023/2024 program pro učitele na 1. stupni, kteří by rádi do své výuky zapojovali environmentální témata. Pod vedením lektorky Lenky Kubíkové budete mít příležitost se v průběhu celého školního roku scházet s podobně naladěnými kolegy, společně sdílet osvědčené materiály a plánovat jejich...

Po roce opět došlo na výroční setkání knihosaurů, tentokrát se to knihosaury hemžilo na nádvoří radnice ve Frýdlantu. 16 tříd z celého Frýdlantska vytvořilo originální komiksy o tom, jak se jim s knihosaurem žije. Starší žáci do komiksové podoby převedli známé literární kusy, např. Kafkovu Proměnu nebo Erbenovu Polednici.