Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

MAP Frýdlantsko zve tentokrát především rodiče (ale i učitele) na webinář na neveselé, avšak důležité téma KYBERŠIKANA. Dr. Zdeněk Martínek pomůže 25. 11. 2021 od 17 h do 18:30 vyjasnit termíny kybergrooming, happy-slapping, outing... Poradí, jak se zachovat, když se dítě stane obětí kyberútoku a jak ho ochránit na sítích. Vše můžete poslouchat z...

Po úspěchu prvního ročníku Frýdlantského festivalu deskových her jsme se rozhodli akci zopakovat. V pondělí 1. 11. od 14:30 se sejdeme v ateliéru DDM ve Frýdlantu (Mládeže 907) a budeme společně plánovat. Přidejte se! Zváni jsou zejména učitelé, vychovatelé a zástupci středisek volného času.

Zapište si do svých kalendářů a diářů termín tradiční jarní konference MAP Frýdlantsko! Pevně věříme, že se 26. 3. 2022 společně sejdeme v Klášteře Hejnice. Společně prozkoumáme, jak se zapíná dětské učení - UČENÍ ON/OFF. Přihlašování bude spuštěno v lednu, zatím si prostudujte, na koho se můžete těšit. LEKTOŘI

V projektu Na jedné lodi II. pořádáme exkurze do zajímavých škol v okolí. Navštívíme vyučovací hodiny, popovídáme si s učiteli a nasdílíme zkušenosti. Každá exkurze je plánována na dopoledne cca 8- 14 hodin, je zdarma a součástí je i oběd a společná doprava na místo i zpět.

Zveme všechny vyučující ČJ na 1. i 2. stupni na další setkání pracovní skupiny Čtení nás baví ve čtvrtek 14. října 2021 od 14:30 h. Sejdeme se tentokrát nad poezií, vyzkoušíme si několik drobných aktivit pro práci s poezií na 1. i 2. stupni, např. blackout poetry, chorálové čtení, absolutní báseň....

Během uplynulých tří let proběhly čtyři zajímavé projekty frýdlantských škol zaměřené na vzdělávací výjezdy učitelů. Zapojili se učitelé frýdlantské, hejnické, dětřichovské a jindřichovické školy. Celkem vyrazilo 16 učitelů do 5 zemí.

Pracovní skupina pro matematickou gramotnost zve srdečně všechny učitele na 1. i 2. stupni (případně zoufalé rodiče) na ochutnávku z kurzu MateMagiky v úterý 14. září 2021 od 14:30 do Kavárny Domov v Raspenavě. Loňský lockdown nám toto setkání překazil, ale my se nevzdali a Kalmana Horváta a jeho MateMagiku aneb Matematiku pro inteligentní trojkaře...

Místo pro setkávání rodičů a dětí Free-clubík zahajuje letos svou čtvrtou sezónu. Klub se nachází na náměstí ve Frýdlantu a je otevřen všem dětem ve věku 2,5-6 let. Rodiče často využívají spolupráce s klubíkem, aby si děti pomalu zvykaly na kolektiv dětí. Skupinku tvoří obvykle pět až deset dětí, které se scházejí vždy ve všední dny 9-12 hodi...

Tedy není to NIC. Naopak. Je to to nejlepší, co můžete udělat, aby si vaši žáci našli cestu ke čtení. Ale není to nic, čeho by bylo třeba se obávat :-).

Knihosaurus navštívil kolonádu v Libverdě. Že jste o něm neslyšeli? Chyba!!! Knihosaurus totiž letos přinesl do 8 tříd mateřských a základních škol koš plný knih... a možná, že se v některých dalších třídách objeví příští rok znovu!

V sobotu 26. 6. odpoledne zveme všechny knihomoly do Lázní Libverda! Čeká vás výstava obrázků a čtenářských vizitek dětí ze škol po celém Frýdlantsku a od 14 h také doprovodný program.

Pravidelná dávka zaručeně čerstvých a zaručeně ověřených zpráv a informací. Žádné výmysly aktivistických novinářů. Je tady květnové vydání Čtení ke kafíčku. Co je Předukdoch, co žere Knihosaurus a kudy do Rodasu? Ve sborovnách již v tištěné podobě!

Zveme všechny vyučující 1. stupně na online setkání pracovní skupiny pro matematickou gramotnost, tentokrát na téma: Jak při matematice nesedět na zadku.

ZŠ a MŠ Raspenava hledá učitele/ku s aprobací ČJ na částečný úvazek. Nástup koncem srpna 2021.