Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Po roce opět došlo na výroční setkání knihosaurů, tentokrát se to knihosaury hemžilo na nádvoří radnice ve Frýdlantu. 16 tříd z celého Frýdlantska vytvořilo originální komiksy o tom, jak se jim s knihosaurem žije. Starší žáci do komiksové podoby převedli známé literární kusy, např. Kafkovu Proměnu nebo Erbenovu Polednici.

Zjistili jsme, že Vás zajímají dobré tipy na zavádění digitální gramotnosti do výuky. A víte, že lze zavádět digitální gramotnost hravou formou a dokonce bez elektroniky?

Tradiční výroční setkání knihosaurů se letos poprvé odehraje na nádvoří radnice ve Frýdlantu, protože kolonáda v Libverdě prohází rekonstrukcí. Těšit se můžete ale jako obvykle na výstavu (hlavní téma komiks), vystoupení dětí ze zapojených škol a bonusové divadlo "Cukrárna U Šilhavého Jima" v podání Divadla Čučka. To vše v sobotu 13. května od...

Free-time vám již každoročně přináší velký přehled příměstských a pobytových táborů na Frýdlantsku. Najdete tam příměšťáky i pobytové tábory, sportovní i poznávací. V přehledu jsou graficky rozděleny týdny prázdnin pro lepší orientaci

ZŠ Nové Město pod Smrkem přijme učitele/učitelku ve třídě zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona.

16. února 2023 proběhla v kině ve Frýdlantu prezentace dvou zajímavých studií, které se Frýdlantska a jeho obyvatel velmi dotýkají: demografická studie s výhledem na dalších 15 let a studie, která porovnávala úspěšnost ve vzdělávání v souvislosti se sociálními podmínkami obyvatel. Pokud jste neměli čas za námi do kina dorazit, najdete prezentace,...

Zajímá Vás kolik budete mít v následujících letech žáků ve školkách, prvních či šestých třídách? Z projektu MAP jsme v minulém roce nechali vypracovat demografickou studii, kde jsou tyto informace spočítány. Zveme Vás dne 16.2. od 17 do 19 do frýdlantského kina.

ZŠ a MŠ Jindřichovice pod Smrkem hledá učitele/učitelku 1. stupně s pozitivním vztahem k hudbě a přírodě. Obec nabízí možnost pracovního bytu.

Dovolujeme si vás pozvat jako hosty na setkání PS Margaret, které se zaměřuje na možnosti financování zahraničních vzdělávacích pobytů pro žáky a učitele MŠ, ZŠ a SŠ formou projektů Erasmus+.