Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Na listopadovém setkání pracovní skupiny Rodina Děti mládež jsme se bavili o práci s dětmi s PAS. Centrum LIRA zve na březnové semináře pro pedagogy a asistenty pedagoga, které budou probíhat v Liberci. Součástí seminářů bude i ukázka pomůcek.

A kdo tomu nevěří ať se přijde podívat 22.2. 2020 v čase mezi 10 a 16 hodinou do ZŠ Purkyňova, kde se uskuteční první ročník Frýdlantského festivalu deskových her.

K Ježíšku spouštíme registraci na regionální konferenci s názvem Emoce. Konference se koná 21. 3. 2020 v Klášteře v Hejnicích. Hlavním tématem letošní konference jsou emoce: k čemu jsou nám ve vzdělávání, jak je správně rozpoznat, jak je zpracovávat a jak je zvládnout ve výuce i v životě.

Žádost mohou podat školy všech stupňů, organizace pracující s mládeží, jednotlivci, pedagogičtí pracovníci a další za předpokladu, že jejich projekty budou zaměřeny na věkovou skupinu žáků mateřských, základních nebo středních škol. Podpoříme především realizaci praktických ekologických výukových projektů (programů) pro cílovou skupinu. Projekty by...

V novém čísle se dočtete o proběhlých akcích na Frýdlantsku, také například o tom, jak zvládli deváťáci ze ZŠ Husova cestu z okraje galaxie až na Frýdlantskou radnici nebo třeba i o nově vzniklých komunitních centrech.