Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Každý rok na Frýdlantsku nedokončí základní vzdělání cca 14% žáků. Můžeme tuhle statistiku změnit? Pojďte to s námi zkusit vymyslet! Máme radost, že se nám postupně daří téma řešit na úrovni kraje a ve spolupráci s různými institucemi. Teď by nám velice pomohlo, kdybyste se s námi podělili o konkrétní zkušenosti z praxe. Co u Vás funguje a...

Zveme vás na další setkání pracovní skupiny "Kde na to vezmeme" s administrátorem projektů Lukášem Janků z Novoborska. Termín setkání je 31. 3. 2021 od 14:30 h online.
Seznámíme se s podmínkami dotačních titulů, ze kterých je možné vylepšovat infrastrukturu ZŠ a MŠ, ale také sportovní infrastrukturu.

Aktuální pozvánka pro všechny pedagogy z MŠ, přípravných tříd a 1. ročníků ZŠ. Připojte se s námi 25. 3. 2021 na odpolední webinář ZÁKLADY HEJNÉHO METODY V PŘEDMATEMATICKÉ VÝCHOVĚ. Využijte lockdown a načerpejte inspiraci, než zase budete dětem pomáhat objevovat svět přímo ve školce. Seminář je určen všem, znalost a zápal pro Hejného metodu není...

MAP Frýdlantsko II pořádá ve spolupráci s NPI ČR webinář o formativním hodnocení pro učitele. Problematikou formativního hodnocení a individuálního přístupu k žákovi nás provede lektorka Viktorie Petřivá v prostředí MS Teams. Vypsány jsou zvlášť termíny pro vyučující na 1. a 2. stupni ZŠ.
Webinář je akreditován MŠMT, účastníci obdrží osvědčení o...

Vlakem, či autobusem, až skončí pandemie...ale kde sehnat finanční podporu? Na společném setkání zástupců Frýdlantských škol jsme jmenovali 5 možných způsobů, kde získat finance na návštěvy škol v iQlandii. Snad se nám po dobu protipandemických opatření podaří najít způsob, jak využít jednu z pěti možností.

Přijměte pozvání na setkání s Bc. Janou Hýblovou, pracovnicí OSPOD Frýdlant. Setkání se uskuteční 23. března 2021 od 14:30 on-line prostřednictvím aplikace Zoom.

Název konference zní "... nás nevytočí" a koná se už za měsíc! 13.3. 2021 a opět online.
Konference MAP Frýdlantsko je určená pro všechny, kteří pracují s dětmi a mládeží na Frýdlantsku (a nejen tam ). Pozvání tentokrát přijala Lenka Svobodová (Pedagog a emoce) a Lidmila Pekařová (Neklidné a zbrklé dítě).
Program a registrace na speciálních...

Pomohli jsme na Frýdlantsku zorganizovat vyhledávaný kurz DVPP pro pedagogy MŠ a mladších ročníků ZŠ "Čteme s nečtenáři a učíme je kriticky myslet". Kurzem s osmihodinovou dotací nás provedou lektorky Kritického myšlení z.s. Kateřina Šafránková a Květa Krüger. Kurz se uskuteční v plánovaném termínu 5.3.2021, s ohledem na platná nařízení vlády ovšem...

iQLANDIA

05.02.2021

Zveme učitele a ředitele frýdlantských škol na setkání s Mgr. Petrem Desenským, manažerem pro vědu a vzdělávání v iQLANDIA Liberec. Setkání se uskuteční 23.2.2021 od 14:30 do 16:30. Dozvíte se o aktivitách v iQLANDII pro 1. i 2.stupeň ZŠ a jejich možnostech financování z dotací i o seminářích pro učitele z Frýdlantska.

Zveme všechny zájemce na další setkání pracovní skupiny "Čtení nás baví". Uvidíme se 18. února od 14:30 - 16:30 buď on-line prostřednictvím aplikace Zoom, nebo naživo v zasedací místnosti MAS Frýdlantsko (pokud to epidemiologická situace dovolí). Prozkoumáme, co jsou to LAPBOOKY, jak je využít při práci s dětmi a jak s nimi pracují ve Višňové.