Co se právě děje

Mrkněte na aktuální informace z projektu i z regionu 

Zveme všechny zájemce na další setkání pracovní skupiny "Čtení nás baví". Uvidíme se 18. února od 14:30 - buď on-line prostřednictvím aplikace Zoom, nebo naživo v zasedací místnosti MAS Frýdlantsko (pokud to epidemiologická situace dovolí). Prozkoumáme, co jsou to LAPBOOKY, jak je využít při práci s dětmi a jak s nimi pracují ve Višňové.

Zveme vás na třetí pokračování série večerních webinářů s Ing. Jitkou Šimkovou o 9 osobnostních typech podle enneagramu. Tentokrát přijdou na přetřes typy 5, 6 a 7 POZOROVATEL, POCHYBOVAČ, POŽITKÁŘ.

Přijměte pozvání na sérii 5 webinářů s lektorkou Jitkou Šimkovou. Seznámíme se specifiky jednotlivých osobnostních typů podle enneagramu a zjistíme, jak využít jejich silné stránky - nejen ve škole! Začínáme 13. ledna 2021!

Naši tradiční regionální konferenci čeká onlinová premiéra. Nesejdeme se tentokrát v Hejnicích, ale na platformě Zoom 21. listopadu 2020 odpoledne. Ve spolupráci s lektorkami pro Vás chystáme 2 odpolední webináře na téma EMOCE:

Máme pro vás nové Čtení ke kafíčku! A co se v něm dočtete? Kde hledat pomoc, když máte ve třídě dítě, které teď potřebuje pomoc s učením, IT či připojením. Rozhovor s Libuší Neville, specialistkou na PAS na Frýdlantsku. A v nové rubrice najdete tipy na výlet, až se svými žáky budete moci zase někam vyrazit. Tak příjemné počtení :-). ...

Zveme Vás na online setkání pracovní skupiny matematická gramotnost na aktuální téma: MS Forms - Jak na písemky online. Průvodcem nám bude učitel informatiky Ing. Robert Tišer. Setkání proběhne v prostředí MS Teams, odkaz pro vstup do videokonference všem přihlášeným zašleme emailem.

Zveme Vás v úterý 10.11.2020 od 14:30 na online workshop s Katkou Vrtiškovou: Vytváření videí pomocí Bandicam. Nahráním obrazovky s Vaším komentářem můžete při distanční výuce dát prostor dětem, aby si pracovaly vlastním tempem a bez asistence rodičů. Předtočená videa Vám také mohou pomoci odstranit problém s nestabilním internetovým připojením...

Co všechno je možné a nemožné při výuce češtiny distančně? Na co se zaměřit? V tom mají už možná trochu jasněji účastníci našeho online setkání. Své dobré tipy s námi sdílely paní učitelky Katka Vrtišková a Hanka Prchlíková. A rozhodně to nebylo setkání poslední, studnice učitelské kreativity je nevyčerpatelná :-). Co jste o setkání řekli?

V projektu MAP Frýdlantsko II se uskutečnily četné diskuse učitelů a dalších odborníků z území o tom, co by Frýdlantsko potřebovalo, aby školy v rámci inkluze dokázaly pracovat s širokým spektrem žáků, včetně žáků s poruchou autistického spektra. Na všech setkáních opakovaně zaznělo, že je potřeba pomoci v místě. Mít k dispozici nějakého odborníka,...

Ano, však my víme: možná už toho všeho máte už plné kecky a konec pandemie je v nedohlednu. Distanční výuka klade na učitele i žáky velké nároky a to poslední, na co máte chuť je nějaký vzdělávací kurz.

ZŠ, MŠ a ZUŠ Frýdlant do svého týmu hledá novou kolegyni/nového kolegu na pracovní pozici UČITELKA/UČITEL 2. STUPNĚ ZŠ S APROBACÍ ČJ V KOMBINACI S JINÝM PŘEDMĚTEM.

Jak se vám daří učit češtinu na dálku?
Zajímá vás, jak distanční výuku řeší jiní učitelé?
Osvědčilo se vám něco a nechcete si to nechat jen pro sebe?
Vrtají vám hlavou různé otázky ohledně distanční výuky?
Pak se k nám připojte 3.11. ve 14:30 na online čtenářskou pracovní skupinu!

Přijměte pozvání na 21.10. 2020 na online sdílení pracovní skupiny pro rozvoj matematické gramotnosti, kde můžete najít motivaci, inspiraci či pochopení pro Vaši práci v dnešní proměnlivé době. V 90 minutách online setkání se budeme bavit o tom: jak zvládáme současný stav, co nám pomáhá, nač jsme přišli, co funguje a má smysl.
Pozvánku na akci...