Knihosaurus Rex

Na Frýdlantsku řádí zcela bezpečný Knihosaurus! 

Vědci nedávno na Frýdlantsku potvrdili výskyt jedince druhu Knihosaurus Rex, který byl již dávno považován za vyhynulý. Nenápadně osidluje třídní knihovničky a dokáže děti přimět k zamyšlení nad jejich vztahem ke knihám. Snaží se posílit jejich čtenářské sebevědomí a předkládá jim chutné tituly. Knihy totiž zkrátka žere! 

Knihosaurus Rex - sezóna 2 (šk. rok 2021/2022)

V aktuálním roce připravujeme nové aktivity pro žáky ze zapojených tříd a těšíme se, že se naše knihosauří rodina rozroste o další třídy a čtenáře. Novou sezónu vykopneme na společném setkání v Raspenavě 10. 11. 2021. 

Knihosaurus Rex - sezóna 1 (šk. rok 2020/2021)

Do aktivity bylo ve šk. roce 2020/2021 zapojeno celkem 208 dětí z 10 tříd z různých škol od MŠ po 2. stupeň. Děti reflektovaly vlastní čtenářství tvorbou čtenářských vizitek, které byly vidění na závěrečné slavnosti v Lázních Libverda spolu s bohatým doprovodným programem včetně vystoupení dětí a autorského čtení Sandry Dražilové a Pavly Jazairiové. 

Více o akci v Libverdě si přečtěte ZDE nebo prohlédněte ve fotogalerii ZDE.

Podnikli jsme s Knihosaurem sondu do světa čtení dětí na Frýdlantsku a zjistili zajímavou věc. Děti čtou rády! A co mají na čtení nejraději frýdlantští šesťáci?

"Mohu přemýšlet nad tím, jak se mají a chovají lidé jinde."

"Miluju, když se mi to pak zdá ve snu."

"V místnosti je ticho, ale v hlavě ne."