Knihosaurus v Lázních

27.07.2021

Knihosaurus navštívil kolonádu v Libverdě. Že jste o něm neslyšeli? Chyba!!! Knihosaurus totiž letos přinesl do 8 tříd mateřských a základních škol koš plný knih... a možná, že se v některých dalších třídách objeví příští rok znovu!

Ti co se s knihosaurem letos již potkali přišli v sobotu 26. 6. 2021 na kolonádu v Lázních Libverda, kde bylo připraveno odpoledne plné knih a dětské radosti. Mohli jste se tu setkat se spisovatelkami nejen dětských knih z Frýdlantska - Sandrou Dražilovou Zlámalovou a Pavlou Jazairiovou. Obě přečetly přítomným dětem a rodičům či prarodičům ukázky ze svých knížek Řemeslné pohádky a Jmenuji se Figaro. Čtení krásných příběhů pro děti bylo doplněno vystoupením dětí z 1. třídy ZŠ Frýdlant, které Knihosaurovi poděkovaly básničkou s písmenky. Krásné odpoledne zakončily děti ze ZŠ Dětřichov neohroženým přednesem básniček a úžasným cup songem.

Na kolonádě bylo možné nahlédnout do dětských čtenářských duší prostřednictvím obrázků a čtenářských vizitek

Tušíte co mají děti na čtení nejraději? Děti v mateřské školce: Sába "...že u mne sedí maminka", Bára "...že se s mámou tulíme", Maty MŠ "....že objevím nové tanky"

Děti v 1. a 2 třídě: Jan "...že se něco dozvím", Jiřík "...pohodu", Jenda "...líbí se mi obrázky", Tom "...to dobrodružství", Honza "..dává mi to krásné příběhy", Edita "...klid"

6. třída: Natálie "...V místnosti je ticho ale v hlavě ne." ...Terka "...V každé knize mě zajímá, co se tam bude dít a jak to dopadne." Petr "...Miluju, když se mi to pak zdá ve snu nebo když už vím, že to dobře dopadne.."

Pokud i Vás zajímá, kde si děti rády čtou a co si čtou nevěšte hlavu výstava potrvá do 31. 7. 2021. Už ji sice nenajdete na kolonádě, ale stačí poodejít dále lázeňským parkem směrem k Novému Domu (mimochodem najdete tam příjemnou kavárnu a také dětské hřiště) a dětská díla si můžete prohlédnout tam... Dětští autoři obrázků si v Novém domě také mohou vyzvednout, po předložení knihosauří poukázky, oplatku za své úsilí.

Na závěr nezbývá než poděkovat:

  • Markétě, Karolíně a Aničce za přípravu a organizaci celé aktivity
  • paní učitelkám za nadšení a zapojení se do této aktivity a to i probíhající online výuce navzdory
  • dětem za krásné obrázky
  • Regině Soudilové za spolupráci při přípravě soutěže
  • Lázním Libverda, a.s. za poskytnutí prostor a věnování cen do soutěže o 3 NEJ obrázky
  • OFSET VALEŠ s.r.o za přípravu panelů s obrázky
  • Petrovi Bímovi a Freedlantsko.eu za propagaci