Dílny čtení? To nic není :-)

Tedy není to NIC. Naopak. Je to VŠECHNO! Je to to nejlepší, co můžete udělat, aby si vaši žáci našli cestu ke čtení. Ale není to nic, čeho by bylo třeba se obávat :-). 

Ve školním roce 2023/2024 opět nabízíme možnost dlouhodobé podpory učitelům 1. i 2. stupně při zavádění dílen čtení do běžné výuky ve školách na Frýdlantsku. Na společných schůzkách se budeme věnovat různým dílnám čtení z různých úhlů, sdílet nápady a inspiraci a vzájemně se podporovat. V individuálních konzultacích vám budou mentorky (Mgr. Markéta Pézlová, Mgr. Martina Stránská Krupková) k ruce pro řešení specifické situace v konkrétní třídě. 

Termíny společných setkání: 26.9. 2023, 14.11. 2023, 12.3. 2024, 28.5. 2024 

Zapojené školy: Bílý Potok, Frýdlant, Hejnice, Nové Město pod Smrkem, Raspenava, Višňová.


Ve školním roce 2021/2022 se tento formát rozhodlo do výuky pravidelně zařadit také 10 učitelů ze škol na Frýdlantsku. Děti tak měly příležitost alespoň jedenkrát týdně číst v hodinách samy knihu podle vlastního výběru a sdílet s ostatními své čtenářské zážitky prostřednictvím promyšlených aktivit. Učitelé navíc své zkušenosti napříč školami v průběhu celého školního roku společně sdíleli a konzultovali s garantkami - M. Pézlová (1. stupeň), H. Prchlíková (2. stupeň).

Zapojené školy: Frýdlant, Hejnice, Lázně Libverda, Nové Město pod Smrkem, Raspenava, Višňová

Kam pro inspiraci:

Videa z výuky s rozbory (z projektu Pomáháme školám k úspěchu)

Metodické publikace z nakladatelství Šafrán

Seriál o dílnách čtení - vycházelo v průběhu šk. roku 2022/23 v Učitelském měsíčníku