Dezinformace a role médií ve válečném konfliktu

02.11.2022

Jeden svět na školách (JSNS) pořádá v Liberci celodenní seminář na téma Dezinformace a role médií ve válečném konfliktu 15. 11. 2022 09:30 - 16:30.
Sdílíme pozvánku Tomáše Lengála:

Milé kolegyně, milí kolegové,
jménem Jednoho světa na školách Člověka v tísni Vás zvu na celodenní seminář Dezinformace a role médií ve válečném konfliktu.  

Tato vzdělávací příležitost je jedinečná, jelikož dosud probíhaly podobné akce pro učitele výhradně v Praze, ale nyní je možnost v rámci projektu JSNS v regionech zažít toto setkání u nás, na severu Čech. Podrobnosti o semináři a přihlašování na něj je zde přes web JSNS Semináře a kurzy - semináře, kurzy, konference - JSNS.

Stále ještě jsou volná místa a seminář je zdarma! Takže pokud Vás zajímá, jak s materiály JSNS pracovat ve výuce a chcete si sami nějaké z připravených aktivit na témata Dezinformace a propaganda vyzkoušet na vlastní kůži, budeme se na Vás s kolegyní Luckou Tetivovou z lektorského týmu JSNS těšit v úterý 15.11. v 9:00 v KVKLI.


Se srdečným pozdravem
Tomáš Lengál lektor, regionální zástupce JSNS pro Frýdlantsko a Liberecko

Více o náplni semináře:

Konspirační teorie a záměrně šířené mylné informace (dezinformace) se staly nedílnou součástí informačního prostoru. Na celodenním semináři si pomocí metody pěti klíčových otázek vyzkoušíme analyzovat konkrétní mediální sdělení a naučíme se tak odlišovat důvěryhodné informace od těch pochybných.

Představíme Vám naše materiály, aktivity a tipy do výuky, které Vám pomohou ve třídě otevřít problematiku nejen dezinformací, konspirací, ale i současné ruské propagandy a mediálních manipulací, které doprovází nynější agresi vůči Ukrajině.

Vycházet budeme z publikace Dezinformační dezinfekce a nových lekcí a materiálů, které jsme připravili v souvislosti s válkou na Ukrajině.