Free-clubík pro děti 2,5-6 let vyprovodil své svěřence do školky

31.08.2021

Místo pro setkávání rodičů a dětí Free-clubík zahajuje letos svou čtvrtou sezónu. Klub se nachází na náměstí ve Frýdlantu a je otevřen všem dětem ve věku 2,5-6 let. Rodiče často využívají spolupráce s klubíkem, aby si děti pomalu zvykaly na kolektiv dětí. Skupinku tvoří obvykle pět až deset dětí, které se scházejí vždy ve všední dny 9-12 hodin. Jen středa 10 -12 hodin je vyčleněna pro setkávání rodičů dětí batolat

Společně připravujeme svačinky. Poznáváme barvy, tvary a zvířata pracujeme s nůžkami, lepidlem, barvami i modelínou a připravujeme se na nástup do 1.třídy nebo  do školky. 

Tento týden jsme se rozloučili s pěti dětmi, které úspěšně přešly do školek ve Frýdlantu a těšíme se na další nováčky. O děti se starají kvalifikované chůvy a pedagogické asistentky Andrea Davidová a Žaneta Samelová, odbornější program má na starost pedagožka a vychovatelka Eliška Lacinová.

Mimo práce s dětmi přímo v klubu pomáháme rodičům i při jednání s pracovníky ve vzdělávacích, sociálních a zdravotnických službách, organizujeme pro zapojené rodiny výlety a nebo třeba setkání s odborníky. 

25. 8. 21 jsme mezi námi přivítali paní učitelku Fiedlerovou z MŠ Jiráskova, která s rodiči dětí řešila adaptační období ve školce a možné potíže při začleňování do školkového režimu. Za její návštěvu moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci se školkami ve Frýdlantu.

Lucie Winklerová,

manažerka projektu Na jedné lodi II.