Medová snídaně v MŠ Nové Město pod Smrkem

06.05.2019

MŠ Nové Město pod Smrkem se již podruhé účastní projektu "Medové snídaně". Tento projekt vyhlašuje Ministerstvo zemědělství a v letošním roce se ho může zúčastnit na 150 mateřských a základních škol z celé ČR.

Cílem projektu je podpora zdravého životního stylu a propagace kvalitních potravin - především medu. Celý program seznamuje děti s procesem vzniku medu, informuje o významu chovu včel pro zemědělství a biodiverzitu krajiny a také o včelařství jako o samostatném profesionálním oboru. Děti nejprve posvačí - posnídají chléb s medem, který si naši předškoláci už dovedou sami namazat, přičemž se seznámí s jeho konzistencí, vůní a samozřejmě chutí. Poté zábavnou formou vyslechnou přednášku o procesu vzniku medu a významu chovu včel od zkušené včelařky. V našem případě se jedná o místní včelařku, jejíž zajímavé vyprávění je doplněno i aktivitami pro děti.

Příjemně strávené dopoledne dětem přinese nejen nové znalosti a obohatí jejich chuťové vjemy, ale také v některých případech vzbudí zájem o místní, velmi úspěšný včelařský kroužek, jehož vedoucí je sama přednášející včelařka, čímž je podpořeno i místně zakotvené učení.

Med a lektoři jsou zajištění ze strany Ministerstva zemědělství a jsou pro zapojené subjekty ZDARMA. Zúčastněné školy si z vlastních zdrojů hradí pouze chléb a máslo - jako součást Medové snídaně. Mimo to děti ještě obdržely jako dárečky "medové" pastelky, omalovánky a magnetky.

Do naplnění kapacity se lze přihlašovat na stránkách projektu https://www.medovesnidane.cz/