Nebuď dřevo, zapoj EVVO!

29.08.2023

Ve spolupráci se STŘEVLIKem připravujeme pro školní rok 2023/2024 program pro učitele na 1. stupni, kteří by rádi do své výuky zapojovali environmentální témata. Pod vedením lektorky Lenky Kubíkové budete mít příležitost se v průběhu celého školního roku scházet s podobně naladěnými kolegy, společně sdílet osvědčené materiály a plánovat jejich využití v praxi.

Co vám nabízíme? Proč se zapojit?

  • podporující skupinu podobně smýšlejících pedagogů

  • sdílení materiálů

  • metodické vedení celoročním projektem

  • drobné finanční ohodnocení

Jak to bude probíhat?

V průběhu školního roku proběhne 5 společných setkání. Během seznamovací schůzky si nastavíme pravidla spolupráce ve skupině a možnosti realizace témat na školách. Scházet se budeme v inspirativním prostředí Střediska ekologické výchovy v Hejnicích a pokud to bude potřeba, vyrazíme i do terénu.

Na prvním setkání si také společně vybereme jedno téma, kterému se budeme věnovat. Můžete tedy přijít i s vlastním nápadem, který byste chtěli realizovat, není ale nutné mít téma předem připravené. V rámci daného tématu si stanovíme podtémata, která se stanou cíli projektové hodiny, projektového dne. Příprava projektových hodin, dnů bude nastavena tak, aby si účastníci dílen v co největší míře sdíleli vytvořené materiály.

Více o programu a lektorce si přečtěte TADY.

Přihlásit se můžete TADY nebo přes odkaz v dokumentu výše. Ale nejpozději do 14.9.2023.