Pojeďte s námi na exkurze do škol "za tunelem"

20.10.2021

V projektu Na jedné lodi II. pořádáme exkurze do zajímavých škol v okolí. Navštívíme vyučovací hodiny, popovídáme si s učiteli a nasdílíme zkušenosti. Každá exkurze je plánována na dopoledne cca 8- 14 hodin, je zdarma a součástí je i oběd a společná doprava na místo i zpět. 

Počítáme se skupinkou max. 10 účastníků na jednu exkurzi, přednost mají školy a školky zapojené do projektu: Višňová, Nové Město pod Smrkem, Jindřichovice pod Smrkem, Dětřichov, Frýdlant. 

Zájemci z dalších škol se mohou hlásit jako náhradníci.


A kam se chystáme?

Škola je pověstná svým propracovaným systémem spolupráce s rodinami ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí. Dlouhodobá spolupráce s obcí, volnočasovým klubem a terénními pracovníky pomáhá dosahovat lepších výsledků u žáků.

Jak se liší soukromá škola od té státní? Liší se vůbec nějak? Jak pracují se žáky se speciálním vzdělávacími potřebami? Pojedeme se podívat do soukromé školy Doctrina v Liberci.

Malotřídní škola se zaměřením na ekologii a anglický jazyk se proslavila hlavně v minulém roce během pandemie svými youtube vysíláními. Snad se nám podaří se do ní podívat i reálně a nejen virtuálně. Při škole funguje i lesní školka

Škola praktická a speciální v Hrádku nad Nisou. Disponuje místností Snoezelen. Jak vypadá výuka na praktické škole, na co se učitelé soustředí a jak se liší od "běžné" školy?