Střevlik: Pracovitý mraveneček

Pracovitý mraveneček (z cyklu "Okouzlující svět mrňousků") - naučný program pro MŠ a I. stupeň ZŠ

Žijeme kolem vás, ale často si nás ani nevšimnete. I když jsme maličcí, jsme nedílnou součástí přírody a bez nás by to nešlo. Pojďte s námi objevovat svět, tak jak ho neznáte.

Program o mravenečkovi nás učí nejen pracovitosti a především tomu, že když budeme vzájemně spolupracovat, můžeme dokázat opravdu úžasné věci. Bez kamarádů by to prostě nešlo. Pojďte se s námi vydat do fascinujícího světa mravenců a prozkoumat tajemství jejich hnízda. Program je cílen pro menší děti, které díky tomu získají nové znalostí o mravencích prostřednictvím aktivit s důrazem na spolupráci, řád a logické myšlení. Děti vyjmenují, čím se živí mravenec, jaké má vývojová stádia a dokáží popsat, jak se dorozumívají a orientují.

Jste zvídaví a rádi bádáte? Poodhalíme vám mnohá tajemství našich životů. Cílem je vzbudit zájem, zvídavost a touhu po poznávání života kolem nás. Když poznám, pochopím a naučím se mít rád, budu chránit. Ukazujeme dětem fascinující svět malých živočichů a jejich jedinečný význam pro přírodu. Každý má své nezastupitelné místo, i když se to na první pohled nemusí zdát.


O lektorkách

Věrka Sobotová a Lenka Kubíková

Věrka a Lenka mají bohatou mnohaletou praxi jako lektorky ekologicko- výchovných výukových programů ve Středisku ekologické výchovy Libereckého kraje - STŘEVLIK. Vytváří a realizují tematické výukové programy, školy v přírodě a letní tábory. Pracují s dětmi všech věkových skupin, od mateřinek až po střední školy. Ve workshopu představí jeden z jejich nejnovějších programů pro nejmenší z cyklu "Okouzlující svět mrňousků", který se zaměřuje na malé a často opomíjené živočichy, přibližuje jejich život a vyzdvihuje jejich význam.