Václav Dvořák - vědec z Technické univerzity v Liberci a hlavně spisovatel. Autor dvou úspěšných knížek pro mládež: Písečníci a bludný asteroid a Já, Finis.
Jaké to je vydat svou první knihu? Jaké to je vydat ji sám? Jaké to je dostat za ni ocenění? O tom všem nám lokální liberecký autor přijede na pozvání Knihosaura vyprávět do ...

Dýchající představení s rekvizitami, kostýmy a hudbou. To je projekt LiStOVáNí. V sobotu 28. května v 15.00 v Lázních Libverda se jím můžete nechat potěšit i vy! Ochutnejte děj, jazyk i atmosféru knihy Šmodrcha interpretovaný herci Lukášem Hejlíkem a Věrou Hollou, kteří přijali pozvání od Knihosaura.

Už se to blíží! Potkáme se poslední květnový víkend v Libverdě? Oslava dětského čtenářství na Frýdlantsku již podruhé! Vrtá vám hlavou, kde se KNIHOSAURUS vzal, kde bydlí a čím se živí? A co si o tom myslí děti? Zajímá vás, co čtou dnešní puberťáci? Přijďte to prozkoumat na vlastní oči i uši.

Zveme vás na výlet do Jizerskohorských bučin s lektorkou Janou Modrou. Načerpáte tipy pro prvouku, přírodovědu i přírodopis nebo projektové dny. Exkurze s praktickými ukázkami se uskuteční ve středu 11. 5. 2022 mezi 13 a 17 h. Délka trasy 5 - 6 km. Nezapomeňte na turistickou obuv :-)

Poslední březnovou sobotu se sešlo na padesát zájemců z bližších i vzdálenějších škol na již tradiční KONFERENCI MAP FRÝDLANTSKO a ve čtyřech dílnách s renomovanými lektory se tentokrát zamýšleli nad různými způsoby, jak u žáků zapnout učení. Workshopy Michala Dubce (Vedení žáků k samostatnosti a zodpovědnosti prostřednictvím vědomé práce se...