Putování s drakem Vikyšlapem

Kolegové z MAS Podještědí nám na Frýdlantsko poslali pěkný vánoční dárek. Připravili publikaci o rozhlednách na Liberecku, do které zakomponovali také rozhlednu ve Frýdlantu a na Smrku. Celou publikaci si můžete stáhnout zde:  

Příběhy našich sousedů

Znáte příběhy svých sousedů? Žáci a studenti škol z Frýdlantska v průběhu náročného školního roku 2020/2021 některé z nich do hloubky prozkoumali a v podobě rozhlasových reportáží je představili veřejnosti. Na životních osudech pěti pamětníků si tak ověřili, že historie nejsou jen letopočty, ale především lidské příběhy.

Do vzdělávacího projektu nadace Post Bellum se díky finanční podpoře MAS Frýdlantsko, z.s. zapojilo celkem pět školních týmů z těchto škol:

  • ZŠ a MŠ Raspenava
  • ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant
  • Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant
  • Gymnázium Frýdlant

Všechny reportáže včetně bohaté fotodokumentace najdete ZDE.

Příběh paní Hany Jandové z Frýdlantu se dostal až do vysílání Českého rozhlasu.

Frýdlantsko, tady jsem doma.

nabídka pro II. stupeň ZŠ

Projektový den s názvem Frýdlantsko, tady jsem doma je součástí MZU (Místně zakotvené učení), které pomáhá žákům, aby se naučili pečovat o svět na základě poznání místa, kde žijí, a působením na vlastním území, ve svých obcích." Projektový den je možné hradit ze šablon.

Kubova MZUFovací stránka s přehledem dobrých tipů na MZUFování.

Koordinátor MZUFování Mgr. Jakub Husák, jakub.husak@masif.cz

Více informací o MZUFování najdete níže.

Nabídka programů pro 

MŠ a ZŠ na SŠHL Frýdlant

Střední hospodářská a lesnická škola (SŠHL) je největší střední školou ve Frýdlantském výběžku. Má bohaté zázemí a nabízí své prostory a kapacity k využití i pro základní školy.

Pod tlačítkem "Nabídka pro ZŠ a MŠ" naleznete seznam expozic a dílen, kam můžete se svými žáky po dohodě vyrazit. V případě vnitřních prostor a objednávky programu kontaktujte prosím předem info@sshlfrydlant.cz, tel. 482 428 861, 770 166 220 od 7.00 do 14.00 hodin

Nabídka je zcela zdarma pro žáky ZŠ a MŠ.

U každé nabídky je uvedeno, zda je s připraveným programem nebo zda může učitel přijít samostatně. 


Aktuality

Ano, zvládli a nejen to, žáci se stihli zastavit u třiatřiceti nejzajímavějších míst regionu, zachránit obyvatele před špionem chystajícím se otrávit obce v povodí řeky Smědé a celou tuhle zkušenost otisknout do vizuální mapy Frýdlantska. To vše v rámci časové dotace čtyř vyučovacích hodin během projektového dne: Frýdlantsko, tady jsem doma!.

Vědomosti lze najít i na naučných stezkách. Ty nejnavštěvovanější jsou na přiloženém obrázku. Některé naučné stezky na své objevení teprve čekají, například stezka Kamenná tvář hor v Raspenavě. Zdroj: dotazník MZUF, Jakub Husák

Složení zázračné pilulky na zvýšení pozornosti a zájmu žáků konečně odhaleno. Dne 1. 9. 2018 ve Frýdlantském výběžku unikly informace o složení pilulky, která má prokazatelné výsledky na pozornost a zájem žáků o učivo. Tvrzení se opírá o odbornou studii, která testovala účinky MZU (metod místně zakotveného učení) provedené na cca 100 školách v Nové...